КИЇВ (QHA) - -

На прес-конференції, яка відбулася вчора, 13 вересня, про ненадання медичної допомоги українським громадянам, які були примусово вивезені до російських в'язниць, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб Георгій Тука розповів про випадки, коли українських військовополонених викрадали з території України, яка контролюється українською владою, і вивозили на Кавказ.


— За різними даними, від 50 до 150 осіб було викрадено, але насправді не існує жодної гарантії, яку саме кількість військовослужбовців було вивезено. Звичайно, це все робилося поза законом, нелегально, таємно. Тому потрібно досліджувати долю кожної особи окремо. Переважна більшість цих людей зараз, швидше за все, знаходяться в якості зниклих безвісти, — підкреслив Георгій Тука.


На запитання кореспондента QHA, яким чином викрадають українців, і за якою схемою діє противник, він відповів:


 — За тією інформацією, якою я володію, під час бойових дій бійці добровольчих батальйонів або бійці ЗСУ потрапляли до полону, а потім їх переправляли на Кавказ.


Він також зазначив, що про це стало відомо від людей, які проживають на Донбасі, та військовослужбовців ЗСУ. Але вони бояться давати якісь свідчення з цього приводу, тому тема викрадення українців досі залишається закритою.

QHA