СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Житель Харкова Олександр Стешенко, який 11 квітня був затриманий кримськими силовиками і зник з поля зору близьких і друзів, фігурує у справі ФСБ про нібито участь в екстремістській групі.

Як повідомляється у прес-релізі ФСБ, Стешенко разом з екстремістською групою, нібито створеною Еролом Велієвим — помічником лідера кримськотатарського народу, народного депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва, "за вказівкою лідера забороненого в Росії Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, який перебуває в розшуку, за підтримки СБУ планували вчинення злочинів з мотивів політичної ворожнечі з метою залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на території Республіки Крим".

До складу групи, сформованої у Харкові, окрім Е. Велієва нібито увійшли колишні спортсмени-боксери А. Стешенко і А. Третьяков.

— Так, членами екстремістського співтовариства у січні 2018 року з використанням пляшок із запалювальною сумішшю було здійснено підпал будинку муфтія Криму Еміралі Аблаєва, який вніс значний вклад у зміцнення національної єдності. За кожну проведену в Криму акцію їм було обіцяно по 500 доларів США, — йдеться у повідомленні.

ФСБ відзначає, що Стешенко прибув до анексованого Криму для підготовки і здійснення провокацій — підпалу будинку.

— Слідчим підрозділом УФСБ Росії в Республіці Крим і місті Севастополі порушено кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ч.ч. 1 і 1.1 ст. 282.1 КК РФ ("Створення екстремістського співтовариства і вербування осіб в діяльність екстремістського співтовариства") щодо Е. Велієва і ч. 2 ст. 282.1 ("Участь в екстремістському співтоваристві") щодо А. Стешенка і А. Третьякова, — йдеться у повідомленні.

ФСБ оголосило у загальноросійський розшук Велієва і Третьякова.

Силовики опублікували відео зізнання Стешенка.

Відзначимо, раніше адвокат Еміль Курбедінов розцінив зникнення українця Олександра Стешенка, затриманого на адмінмежі між материковою Україною і окупованим Росією Кримом, як викрадення.

Відзначимо, що Олександр Стешенко був затриманий 11 квітня російськими силовиками на КПВВ "Чонгар" на в'їзді до окупованого Криму.

Він їхав в гості до знайомої, яка раніше проживала у Харкові. За словами матері, в останній раз Олександр вийшов на зв'язок вранці 11 квітня. Він повідомив, що «прикордонники» РФ на Чонгарі засумнівалися у його схожості з фотографією в паспорті.

QHA