ВАРШАВА (QHA) -

Умер Ібрагімов, батько викраденого у 2016 році кримського татарина Ервіна Ібрагімова, під час пленарного засідання конференції ОБСЄ з прав людини у Варшаві (Польща) заявив, що викрадення його сина спланували державні органи РФ. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

— У мене, зі свого боку, є всі підстави вважати, що викрадення Ервіна заздалегідь спланували і здійснили державні органи Російської Федерації. Мій син є членом Бахчисарайського міського Меджлісу кримськотатарського народу (органу самоврядування кримських татар, який заборонили в Росії у 2016 році), членом Виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар і помічником заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, — зазначив батько Ервіна.

Умер Ібрагімов розповів, що Ервін відкрито висловлював свою позицію щодо незаконності анексії Криму, а також «брав участь у захисті прав і підтримці репресованих Росією кримських татар». Кримський татарин у 2014 році пішов зі служби в Бахчисарайській обласній державній адміністрації (ОДА).

— Він неодноразово отримував усні погрози від співробітників ФСБ, свідками чого ставали його друзі й знайомі, за ним велося стеження, про що він повідомляв незадовго до свого викрадення, а також за декілька днів до викрадення була інша, у той раз невдала, спроба його викрасти.

В ОБСЄ батько викраденого кримського татарина підкреслив, що РФ проводить політику придушення і репресій у відношенні до кримськотатарського народу, починаючи з 2014 року.

— Так, з 2014 року як мінімум 16 чоловік, з них 11 кримські татари, були викрадені органами РФ і не знайдені й досі. Я впевнений, що мого сина викрали представники РФ за його активну громадянську позицію і відстоювання прав кримськотатарського народу.

QHA повідомляло, що родичі політв'язнів розповіли в ОБСЄ про злочини Кремля в Криму. У круглому столі «Порушення прав людини і міжнародні злочини в Криму» взяли участь дружина фігуранта «справи Веджіє Кашка» і мати фігуранта «справи 26 лютого» Аліє Дегерменджі, а також батько Ервіна Ібрагімова Умер.

Батько Ервіна Ібрагімова попросив ОБСЄ допомогти з пошуками сина, якого викрали в Криму в 2016 році.

Фото: Антон Наумлюк

QHA