КИЇВ (QHA) -

На урочистому відкритті виставки були присутні директор Інституту світової політики та організатор заходу Олена Гетьманчук, посол ЄС Хьюг Мінгареллі, начальник управління культурної дипломатії МЗС Анатолій Соловйов, заступник директора Департаменту ЄС МЗС Сергій Саєнко.

— Для України це величезний крок вперед, упевнений Хьюг Мінгареллі.

Креативні малюнки, відібрані Інститутом світової політики, розповідають про нелегкий і довгий шлях повернення нашої країни в європейську сім'ю.

— Політична карикатура улюблений жанр ІСП. Нещодавно ми усвідомили, що в інституті зібралася вражаюча колекція малюнків про те, як Україна йшла до безвізового режиму. Напевно, ніхто ще так наполегливо не прагнув до безвізу, як українці, зазначила Олена Гетьманчук.

В експозиції представлено 20 робіт відомих українських карикатуристів Олега Гуцола, Олексія Кусторовського, Олега Локтєва, Ігоря Лукьяченка, Андрія Петренка та Олега Смаля. Карикатурні замальовки створювалися протягом усього періоду незалежності і навіть сьогодні не втратили актуальності.

— Як і більшість карикатуристів, я песимістично ставився до теми безвізового режиму. Це локальна перемога, і багато людей не усвідомлюють важливість рішення ЄС. Збулося наше повернення до європейського світу. Тепер залишається тільки працювати над карикатурами про НАТО, євроспільноту або бельгійське пиво, розмірковує художник Олег Смаль.

На виставці кияни та гості столиці можуть ознайомитися з правилами безвізового в'їзду в країни Шенгенської зони, а також посміятися, впізнавши на карикатурах обличчя відомих політиків і громадських діячів. Виставку можна відвідати до кінця червня.

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС, 26 квітня процедуру завірили посли ЄС, а 11 травня — Рада Міністрів Євросоюзу. Офіційна церемонія підписання відбулася 17 травня у Страсбурзі, на ній була присутня українська делегація на чолі з президентом Петром Порошенком.

QHA