КИЇВ (QHA) -

Нинішня російська влада є найголовнішим екстремістом, оскільки порушуючи Конституцію проводить політику приниження етнічних меншин, які проживають на території Російської Федерації.

Як передає кореспондент QHA, таку думку висловила російський опозиційний політик, громадська діячка Ольга Курносова на прес-конференції, присвяченій відмові російської Держдуми РФ пом’якшити кримінальну відповідальність за антивладні репости у соцмережах.

Як приклад дискримінаційної політики вона назвала російський мовний закон, який набув чинності влітку і згідно якого вивчення національної мови у національних республіках стало необов’язковим. За словами Курносової, дискримінаційний мовний закон є "плювком в національну самоідентифікацію" етнічних менших Росії. Вона наголосила, що Росія є федерацією і згідно національного законодавства, нації і народи республік, які входять до неї, не повинні принижуватися. Однак у реальності все відбувається з точністю до навпаки.

— По суті, головний екстреміст у сьогоднішній Росії — це влада. Саме вона принижує національні групи, національні меншини за ознакою, у тому числі, мови. На мій погляд, це пряме порушення російської Конституції. Росія є федерацією, але аж ніяк не унітарною державою, згідно російського законодавства нації і народи не можуть бути принижені. А що робить сьогодні ця російська влада? Вона ці народи принижує. Тому що питання мови — це дуже важливі питання. Коли у народу відбирають мову, вони відбирають дуже важливий елемент національної самоідентифікації. Саме тому я вважаю, що чинна російська влада порушує чинну російську Конституцію і є найголовнішим екстремістом.

Ольга Курносова додала, що проводячи політику утисків національної самосвідомості етносів, які населяють РФ, імперська влада таким чином намагається убезпечити себе, зберегти й надалі свою владу в прийнятній для неї формі. Водночас, вона акцентувала, що репресії проти етнічних меншин, зневажання їхніх прав та інтересів у підсумку можуть призвести до спалаху протистояння і розпаду імперії.

— Якщо Імперія, а нинішня Росія це спроба реінкарнації імперії, якщо імперія придушує менші народи і ставиться до них як до завойованих, така імперія обов'язково розвалиться. І власне цей національно-визвольний рух може призвести до розпаду цієї імперії.

Опозиціонерка також додала, що було б доцільно, якби хтось ініціював судові позови проти російської влади за порушення мовних прав етнічних меншин в Росії. 

Раніше голова товариства в Україні «Ерзянь Вал» («Ерзянське слово»), співзасновник громадського руху «Вільний Ідель-Урал» Сиресь Боляєнь заявив, що закон, який дозволяє не вивчати національні мови народів Російської Федерації, спрямований на знищення національностей і народів Росії, і водночас він свідчить про агонію Імперії, оскільки посилює протестний рух.

Фото — УКМЦ.

 

QHA