СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

 

"Влада" Севастополя заявила, що зсув у північній частині міста з'явився з вини проживаючих там людей. Про це заявив директор департаменту громадської безпеки Володимир Татарчук.

За його словами, адміністрація міста у цій зоні запровадила режим підвищеної готовності.

— Геологи вважали, що зсув міг бути стійким сотні років. Сьогодні його активність 85%. Розвиток у катастрофічну фазу зміщення викликано техногенним навантаженням і водою, вона вимиває мінеральні зерна, що призводить до сповзання сипучого грунту.

За його словами, міжвідомча робоча група приділила особливу увагу питанням водокористування.

— Тільки три земельні ділянки двох СТ мають каналізацію. Гостьові будинки зливають рідкі відходи до вигрібних ям, які негерметичні. Зливові води з 16 ділянок виведені в обрив безпосередньо на тіло зсуву, — пояснив Татарчук.

Він також повідомив, що «за фактами самозахоплення і нецільового використання ділянок порушено «Севреєстром» 11 адміністративних проваджень.

За словами Татарчука, в садових товариствах "Парус" і "Лісівник" налічується 342 приватні земельні ділянки, з яких 152 не зареєстровані. Більше 90% зведених будинків не мають правовстановлюючих документів.

 

Раніше повідомлялося, що пляжі «Кача-2» і «Прибій» у Севастополі закрили через зсув на Північному боці міста.

Нагадаємо, зсув активізувався у місті 30 липня. Він загрожував 33 дачним ділянкам. Через зсув завалилися дві споруди. Тоді рятувальники огородили територію в районі зсуву і відключили електропостачання будинків у зоні ризику.

 

Джерело: Примечание

QHA