КИЇВ (QHA) -

Ремонтні роботи на ЛЕП, яка поставляє електроенергію на Донецьку фільтрувальну станцію, що постачає водою Авдіївку, розпочалися сьогодні, 6 червня. Про це журналістам повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

Він зазначив, що складнощі були в отриманні згоди бойовиків на проведення робіт у буферній зоні.

— Від цієї станції залежить не тільки місто Маріуполь, а також Донецьк на непідконтрольній Україні території. Авдіївка відразу відчуває нестачу питної води, але це стосується і інших населених пунктів. Однак весь час тільки українська сторона наполягає на тому, щоб ремонтні роботи провели, дали вікно тиші, щоб допустили фахівців. Протягом цих днів, коли ми не отримували доступу через відсутність захисту безпеки, українська влада і місцева, і регіональна не просто сиділа і чекала дозволу. Проводилися алтьтернатівние варіанти для забезпечення населення водою, сказав він.

Міністр зазначив, що профільні відомства та органи місцевої влади зроблять все для того, щоб забезпечити населення питною водою.

— Ми постійно бачимо спекуляцію на гуманітарні потреби людей з боку тих, хто де-факто контролює територію ОРДЛО зі зброєю в руках. Вони все роблять для того, щоб підірвати довіру до української влади.

Крім того, Черниш наголосив, що складною ситуація залишається не тільки для Авдіївки.

Є певні проблеми і з Маріуполем, тому що Південнодонбаський водопровід пошкоджений, і туди доступу немає взагалі. Ця територія відома активними боями в минулому році у Донецького аеропорту - Авдіївка, Піски. Там кілька труб, про стан яких ми нічого не знаємо, територія там замінована, сказав міністр.

Як повідомлялося, 4 червня при спробі запустити Донецьку фільтрувальну станцію був виявлений прорив лінії електропередачі на непідконтрольній території.

5 червня українська сторона ЗЦКК (Загальний центр по контролю і координації) отримала від російської сторони гарантію режиму тиші протягом ремонтних робіт на ЛЕП, що постачає електрику на Донецьку фільтрувальну станцію.

ФОТО: інтернет

QHA