КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 26 червня, виповнилося 100 днів від початку голодування українського активіста Володимира Балуха.

Він відмовився від прийомів їжі 19 березня, висловлюючи таким чином протест проти сфабрикованої проти нього кримінальної справи. Так, 4 серпня 2017 року Роздольненський "районний суд" анексованого Криму засудив Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму. В останньому слові активіст заявив:

— Я не хочу, щоб коли-небудь мої нащадки, діти всієї України, дорікнули мене, що я десь злякався, виявив слабкість.

Володимир Балух відмовився від отримання російського громадянства у 2014 році. З грудня 2013 року року на будинку Балуха був встановлений український прапор. Маріонеткова влада прапор знімала двічі. 30 квітня 2015 року вперше, однак Володимир Балух відбув 10 діб арешту, і знову вивісив на даху свого будинку український прапор. 8 грудня 2016 року прапор знову зняли. 29 листопада 2016 року Володимир Балух розмістив табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні 18» на стіні власного будинку, яку російська окупаційна влада вимагала зняти.

Раніше український МЗС констатував значне погіршення здоров'я Володимира Балуха. Адвокат в'язня Кремля Ольга Дінзе повідомила, що стан здоров'я українського активіста погіршився. За словами Дінзе, у Балуха сталося защемлення нерва. Адвокат повідомила, що активіста перевели у нову камеру.

Інформацію про це підтвердив і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, який повідомив, що у камері Балуха в сімферопольському СІЗО встановлено відеоспостереження.

За його словами, такі методи практикуються в особливих випадках, коли ув'язнені мають резонансну справу. Чийгоз зазначив, що до Балуха щодня заходять з перевірками. Однак, незважаючи на "складну ситуацію", він продовжує голодувати.

QHA