КИЇВ (QHA) -

 

Український активіст, політв'язень Володимир Балух припинив голодування. Про це йдеться у листі політв'язня, яке 9 жовтня на прес-конференції зачитав архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.

— Шановне українство, я звертаюся до вас в останні дні мого перебування у полоні Сімферопольського СІЗО. Далі колонія. Протягом останніх 22-х місяців моє фізичне і психічне виживання було неможливим без вас, вашої щирої, активної участі в моїй долі й долі моєї родини. Спасибі всім за шалену підтримку. Використавши останній шанс знайти у каральній системі окупанта хоча б щілину, де б жевріли паростки здорового глузду, або натяки на честь, я вирішив припинити режим голодування, — зачитав архієпископ Климент листа Балуха.

Окрім того, Володимир Балух просить у разі смерті не ховати його на окупованій території.

— Постараюся зберегти себе у цьому оксюмороні, але ні в якому разі не робити це за всяку ціну. Честь і гідність мого народу, відстояні ціною життів Героїв Небесної Сотні, коштують більше, ніж моє життя. Саме тому я не дозволю собі вживати їжу з рук окупанта і вдягнути його тюремну робу. Розуміючи наслідки дієвого дотримання мною тексту цієї заяви, звертаюся до вас і прошу виконати мою останню волю: у разі фізичної або психічної смерті не залишати моє тіло на окупованій території. Місце знаходження тіла залишаю обрати своїй сім'ї. Я б хотів, щоб це була сільська місцевість на березі Дніпра неподалік від Києва. З непереборною вірою в щасливу долю України вручаю долю свою в руки Всевишнього. Низький уклін всім, хто любить українство, піклується про його збереження і розвиток .... Слава Україні! — йдеться у листі.

 

Нагадаємо, Український громадський активіст, фермер, після 2014 року залишився громадянином України, відмовившись від російського громадянства. 30 квітня 2015 року в будинку Володимира Балуха провела обшук окупаційна влада. Підставою для обшуку стала заява про крадіжку запчастин трактора Т-74 у селі Чернишево, яке знаходиться у 30 кілометрах від Серебрянка.

13 грудня 2016 року йому було пред'явлено обвинувачення за ч. 1 ст. 222 КК РФ. 27 грудня 2016 року запобіжний захід було продовжено до 5 лютого 2017 року, 3 лютого — до 4 березня 2017 року, 2 березня — до 4 червня 2017 року. 4 серпня 2017 року Роздольненський районний суд анексованого Криму засудив Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму.

3 жовтня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив вирок політв'язню Володимиру Балуху. Суддя не задовольнив апеляцію захисту, а лише на місяць зменшив термін відбування Балуха в колонії загального режиму з 5 років до 4 років 11 місяців, залишивши чинним штраф у розмірі 10 тисяч рублів.

Підконтрольний РФ Роздольненський районний суд засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тисяч рублів (близько 4 тис гривень) за сукупністю двох кримінальних справ — нібито за побиття начальника ІТТ в Криму і за незаконне придбання, збут і зберігання зброї. 19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування.

QHA