КИЇВ (QHA) -

Менше одного відсотка тих, хто потенційно має можливість оформити для дітей статус постраждалих від військових дій зробили це, повідомила 6 вересня радник голови Київської ОДА з питань ВПО Олександра Магурова.

— В Україні зареєстровано майже 240 тис дітей внутрішньо переміщених осіб. Це діти, які потенційно мають право на отримання цього статусу (постраждалих від військових дій — ред.), але ми маємо пам'ятати і про дітей інших категорій, які можуть отримати його. Це діти загиблих військовослужбовців, волонтерів і людей, які потрапили в полон. У той же час, тільки 423 людини отримали статус дітей, які постраждали від військових дій, — повідомила Магурова.

За її словами, головною причиною такої ситуації є відсутність переваг відповідного статусу і складні процедури його отримання.

— Сім'ї не знають про існування цієї постанови № 268 і можливості отримання статусу. Багато хто не бачить необхідності його оформлювати, оскільки він не надає ніяких переваг. Частина батьків стикається з юридичними труднощами і законодавчими колізіями, — вважає чиновник.

Раніше юристка "КримSOS" Ольга Куришко повідомила, що кримчани не встигають оформити виплату при народженні дитини в Україні. Щоб отримати відповідні виплати, кримчанам необхідно звернутися до суду, і тільки після цього реєструватися з дитиною як ВПО — у 12-місячний термін. Однак багато хто не встигає завершити процедуру вчасно.

QHA