ОДЕСА (QHA) -

У середу, 2 травня, в Одесі почали діяти безпрецедентні заходи безпеки: вулиці й площі перекрили через поминальні заходи четвертої річниці вуличних зіткнень, під час яких загинуло майже 50 осіб.

За словами глави поліції Одеської області Дмитра Головіна, у цей день основні сили правоохоронців будуть зосереджені на Соборній площі і Куликовому полі. До охорони порядку також залучені і правоохоронці з інших областей України. Сьогодні забезпечувати громадський порядок і безпеку в місті будуть близько 2400 правоохоронців.

Периметр і територію Куликового поля і Соборної площі патрулюють поліцейські і нацгвардійці.

Також сьогодні у місті обмежено рух транспорту. Центр міста — вулиця Канатна, проспект Шевченка, Французький бульвар завмерли у 9-ти бальних пробках.

В Одесі введено заборону на виготовлення, поширення і публічне використання символіки комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів.

Від самого ранку кінологи і вибухотехніки обстежили територію Куликового поля на наявність вибухонебезпечних предметів і речовин. Зараз доступ на площу відкритий.

Ситуація у місті поки спокійна. Кореспондент QHA в Одесі стежить за розвитком подій.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень за участю проукраїнських і проросійських активістів загинуло 48 осіб, понад 200 були поранені. Більшість жертв загинули в Будинку профспілок. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і спеціально сплановані.

За фактом подій правоохоронні органи України розпочали близько десятка кримінальних проваджень.

QHA