КИЇВ (QHA) -

Поліцейський спецназ КОРД (Корпус оперативно-раптового дії, — ред.) реагує тільки на екстремальні ситуації. У його складі колишні бійці спецпідрозділів міліції. Всі вони є професійними спортсменами, більшість рукопашники, майстри спорту з боксу та інших видів єдиноборств. КОРД ​​бере участь у спецопераціях зі знешкодження небезпечних злочинців, звільнення заручників та силовій підтримці антитерористичних операцій під егідою СБУ.

Новий спецпідрозділ Нацполіціі 3 листопада показав практичні навички на фінальній стадії спільних навчань з мобільним прикордонним загоном «Дозор» Державної прикордонної служби України.

На старт, увага, марш!

Спецназівці заскочили зненацька у терміналі F українського аеропорту "Бориспіль" представників імпровізованої злочинної організації «Лада-Нива» під керівництвом Ігоря Бондаренка, відомого у кримінальному середовищі під прізвиськом «Білий вовк». Його організація намагається увійти у партнерство з громадянином українського походження, контрабандистом і торговцем зброєю таким собі Мельником.

Почалося все з перехоплення телефонних розмов. Оперативники дізналися, що авторитет Бондаренко прибуває чартером з Росії на зустріч із Мельником 3 листопада. На сходинах громадянин Мельник хоче познайомити Ігоря Бондаренка з анонімним торговцем зброєю. До них приєднується головний фінансист ЗУГ «Лада-Нива» громадянин Лазуренко, який має передати $ 5 млн. одному з них.

КОРДовці спрацювали професійно. Несподівано відкривши стрілянину, вони акуратно поклали всіх бандитів обличчям на кахляну білу підлогу терміналу і нейтралізували озброєних охоронців.

Щоправда, одного з охоронців Бондаренка поранили в руку. Не з вогнепалу, стріляли холостими. А злочинцям вдалося підстрелити одного спецназівця.

Кров добували з такого пристрою:

Службовий пес виявив речові докази для досудового розслідування і зброю.

Міністри похвалили

Під час офіційної частини спостерігав за ходом навчань прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що сьогодні всі побачили нову систему безпеки України та реформу правоохоронної системи.

— Ми забезпечуємо створення спецпідрозділів, які швидко, професійно і якісно можуть знищити будь-яку загрозу нашим громадянам, сказав прем'єр, виступаючи перед бійцями КОРД.

У свою чергу глава МВС України Арсен Аваков нагадав, що програма підготовки спецназу КОРД стартувала за підтримки США і вже пройшла у 18 містах України.

— Наших хлопців ми тренуємо за найвищими стандартами міжнародної безпеки, зазначив глава МВС.

Після офіційної частини бійці отримали сертифікати про закінчення тренінгу з планування спеціальних операцій. Тренінгом керували експерти спецпідрозділу Адміністрації по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Департаменту юстиції США.

Спецназівців нагороджували керівник регіонального управління у Європі Адміністрації по боротьбі з наркотиками США Джеймс Аллен і старший спецагент цього відомства Тревіс Брукс.

Українське елітний підрозділ запрошує до своїх лав перш за все демобілізовану молодь з чинного складу Збройних сил України, що отримала підготовку не тільки на навчальних полігонах, а й в умовах реальних бойових дій на Донбасі.

Тимур Савін

ФОТО: Юрій Зущик

ВІДЕО: Олександр Степченко

QHA