ХАРКІВ (QHA) -

День прапора для жителів Харкова завжди збігається із ще одним святом — Днем визволення міста від німецько-фашистських загарбників. З плином часу це свято переросло у День міста, а любити свій мегаполіс харків'яни вміли завжди.

Святкування було розпочате з урочистого покладання квітів до меморіалу Батьківщини-Матері. О восьмій ранку зібралися кілька тисяч харків'ян, до них приєдналися чиновники різних рівнів — від депутатів ВР до клерків середньої руки в комунальних підприємствах.

Як завжди, цього дня у Харкові намагаються «відкрити» нові архітектурні, скульптурні, інфраструктурні об'єкти. Так, минулого року за участі президента країни відкривали метро на Олексіївці і новий зал філармонії. Цього року вже за участю чиновників, нижчих за рангом, відкрили найбільший в країні Центр воркауту і пам'ятник отаману запорожців, уродженцю Харківщини Івану Сірку. На відкриття скульптурної композиції, що розташувалася над старовинним Бурсацьким узвозом, зібралися діячі мистецтва, активісти і прості харків'яни.

Потім було безліч різних офіційних заходів, які відрізнялися тільки присутністю на них все тих же чиновників. Але о пів на шосту вечора, на найстарішій площі міста — площі Конституції, зібралися небайдужі люди на парад вишиванок. Близько тисячі харків'ян у національному вбранні, з прапорами України пройшли від місця збору до пам'ятника Тарасу Шевченку, де і провели свій імпровізований мітинг на підтримку Харкова, України, національних традицій.

День Незалежності розпочався у Харкові за традицією з покладання квітів на площі Конституції до пам'ятника Незалежності України. У церемонії покладання квітів взяли участь керівники області, міста, представники ветеранських організацій, небайдужі харків'яни. Пам'ятник на площі Конституції на честь незалежності України, в народі прозваний «Дівчинка на кулі», змінив кілька років тому радянське «одоробло» на честь проголошення Радянської влади в нашій країні. До речі, його в народі називали «П'ятеро з ломбарду тягнуть холодильник», в основному, через близькість старої будівлі ломбарду.

Знову-таки, «офіціоз» від представників влади змінився ініціативою активістів. Рівно опівдні представники Автомайдану зібралися для автопробігу біля стадіону «Металіст». Понад п'ятдесят автомобілів, прапори України, кримськотатарського народу і музичний супровід викликали наплив сил, радості і гордості за свою країну, не тільки в учасників автопробігу, а й у глядачів на вулицях. Понад дві години машини Автомайдану колесили містом, незмінно зустрічаючи радісні вигуки і поздоровлення з Днем Незалежності. Закінчився автопробіг на площі Конституції мітингом.

25 серпня харків'яні провели, відпочиваючи в нових локаціях. Основним місцем для «релаксації» став сквер Стрілка на місці злиття головних харківських річок — Лопані і Харкова. Фестиваль їжі GO-GO Food зібрав не тільки підприємства громадського харчування, а й представників освітніх програм, які отримують фінансування від благодійників.

Субота 26 серпня для харків'ян стала Днем Пошани. Саме в цей день волонтери та ветерани АТО зібралися на 18-у кладовищі, де поховані бійці АТО. Салют зі стрілецької зброї, слова пам'яті і вірності пам'яті загиблих звучали з вуст рідних і близьких, бойових побратимів. Після покладання квітів до могил загиблих воїнів, присутні автобусами переїхали до пам'ятника Тарасу Шевченку, біля якого волонтерами та бійцями АТО був створений прапор єднання України. Прапор був створений з прапорів батальйонів і бригад, які брали участь в АТО з 2014 року, а також з прапорів волонтерських організацій. Розписавшись на прапорі єднання, присутні на мітингу пройшли до площі Незалежності, де і передали прапор для подорожі іншими містами України.

QHA