КИЇВ (QHA) -

7 березня у Києві відбулася презентація книги "Як козаки Україну захищали".

Це вже третє видання книги. Уперше вона побачила світ ще у 1989 році, і її завданням було заповнити нішу популярної історичної літератури. Автори книги — професор Гарвардського університету Сергій Плохій і відомий український історик Юрій Мицик ставили перед собою мету посприяти популяризації знань про одну з найбільш героїчних епох української історії — столітті козацтва.

— Те, що вона виходить сьогодні і те, що з'явився цей запит та ініціатива, говорить про те, що ми переживаємо такий же переломний момент, подібний до того який, був наприкінці 80-х — початку 90-х. Фактично, ми сьогодні вдруге повертаємося до тих питань, які не були вирішені у 1991 році, і ця книга є наочним прикладом цього, — вважає Сергій Плохій.

Книга розрахована на широкий загал, але аж ніяк не є примітивною і розрахована на те, щоб після ознайомлення у читача з'явилося бажання й далі заглибитися в історію українського козацтва.

— Популярність стилю досягається не шляхом примітивізації, як це часто буває через стилістичні, мовні особливості і так далі. Тому вона легко читається. Про складні речі написано просто для того, щоб навіть людина, необтяжена історичною освітою, могла все зрозуміти і захотіти прочитати щось серйозніше. Це супер важливо. Тільки таким чином історик може виконати свою функцію у суспільстві, — вважає один з організаторів видання, заввідділом археографії Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Віктор Брехуненко.

Нагадаємо, з 2015 року указом президента України 14 жовтня, День українського козацтва, відзначається на державному рівні як День захисника України.

QHA