КИЇВ (QHA) -

 

У Києві відкрили сквер імені вбитого російського опозиційного політика Бориса Нємцова.

Про це в ефірі QHA – радіо "Hayat" повідомив директор "Будинку Вільної Росії" Григорій Фролов.

За його словами, організатори хочуть, щоб це місце стало важливим громадським простором.

— Ми там проводитимемо публічні заходи. Ми хочемо там поставити Wi-Fi. Хочемо зробити це місце зручним для жителів. Щоб це стало публічним хорошим місцем, — зазначив Фролов.

 

Григорій Фролов додав, що зараз почнуться перемовини з владою міста, як це організувати.

Сквер імені Бориса Нємцова відкрили 15 листопада. Рішення про присвоєння скверу в Солом'янському районі імені опозиційного політика підтримали 69 київських депутатів за мінімально необхідних 61. Сквер розташований на розі вулиці Сурикова і Повітрофлотського проспекту.

 

QHA повідомляло, що у Вашингтоні площа перед посольством Росії перейменували на честь Бориса Нємцова. Площа тепер має дві назви — Вісконсін-авеню і площа Бориса Нємцова. Авторами цього проекту стали республіканець Марко Рубіо і демократ Крістофер Кунс.

Раніше у Москві з будинку на Малій Ординці, де жив політик Борис Нємцов, зняли меморіальну табличку. Табличку встановили на будинку політика 7 вересня 2017 року. Рішення про її монтаж на фасаді будинку ухвалили власники квартир будинку.

Донька політика, журналістка Жанна Нємцова, у свою чергу, заявила, що зняття меморіальної таблички з будинку є незаконним.

Нагадаємо, Бориса Нємцова вбили 27 лютого 2015 року в центрі Москви, на Великому Москворецькому мості.

QHA