СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Експерти Головдержекспертизи Росії перевірили достовірність кошторису будівництва ділянок тракту водоподачі у східній частині Криму.

Про це заявили у прес-службі Головдержекспертизи Росії.

Відвід має простягнутися від Північно-Кримського каналу до Феодосії та Керчі. Роботи проведуть у декілька етапів.

Окупаційна влада хоче побудувати тракт у рамках виконання федеральної цільової програми «Соціально-економічний розвиток Республіки Крим та міста Севастополя до 2020 року».

— Введення в експлуатацію тракту дозволить забезпечити безперебійне водопостачання східного Криму і зняти інфраструктурні обмеження, а також позитивно позначиться на санітарно-епідеміологічному благополуччі населення, — заявили у Головдержекспертизі.

Так, йдеться про будівництво двох ділянок водоводу в районах сіл Жовтневе і Владиславівка довжиною 47 і 12 кілометрів.

Проект також включає у себе будівництво центрального пункту для служб експлуатуючої організації, ремонтно-експлуатаційної бази, складів, центрального диспетчерського пункту, інженерної інфраструктури та експрес-лабораторії, а також під'їзних доріг.

У Головдержекспертизі Росії додали, що загальна протяжність тракту складе 163 кілометри і його здадуть в експлуатацію на 30 років.

 

Відзначимо, будівництво тракту водоподачі почалося ще 1 жовтня 2016 року. Перший етап робіт коштував 4 мільярди рублів. При цьому, другий етап будівництва планується завершити у 2020 році.

Після анексії Криму Україна перекрила подачу води на півострів Північно-Кримським каналом, який забезпечував до 85% потреб Криму в прісній воді. На півострові склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.

QHA повідомляло, що російські вчені Санкт-Петербурзького гірничого університету після відвідування окупованого Криму розробили програму, яка допоможе подолати поріг дефіциту води у регіоні. Вчені запропонували збільшити водовідбір зі свердловин. У Криму пропонують ще один спосіб позбутися дефіциту води — розгорнути мережі установок, опріснювати морську воду. Однак, як зазначали вчені, у такому випадку тарифи на воду зростуть у 4,5 рази.

Раніше голова «Державного комітету з водного господарства і меліорації РК» Ігор Вайль заявив, що вирішити проблему питної води на півострові за допомогою опріснення морської води неможливо. Цей метод не по кишені місцевому бюджету.

QHA