КИЇВ (QHA) -

У парламенті України вирішили нагадати, що Крим знаходиться в окупації вже понад тисячу днів. У четвер депутати і посли провели в будівлі ВРУ День Криму. У парламентських коридорах на столах стояли кримськотатарські страви і звучала жива музика.

Посли Грузії, Азербайджану, Туреччини та інших країн прийшли висловити солідарність із кримськими татарами. На вечорі виступив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

— Ми нікому не дозволимо торгувати питанням Криму. Ніякими переговорами, угодами або маніфестами. І скоро настане день, коли ми виженемо окупантів з Криму та з інших окупованих територій, — заявив спікер.

Прийшов на святковий вечір і екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Він обійшовся без зворушливих промов, проте активно вів діалог з іншими гостями.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав не забувати про тих, хто залишився на анексованій території, пообіцявши звільнити Крим.

— Те, що ми сьогодні зібралися разом, що ми будемо робити, задасть певний алгоритм повернення Криму до України. Упевнений, що скоро ми розглянемо в залі Ради необхідні зміни до Конституції України, — сказав Чубаров під час відкриття вечора.

Разом на вечорі були міністр юстиції України Павло Петренко і його перший заступник Наталія Севостьянова.

На третьому поверсі парламенту гостей чекав фуршет із страв кримськотатарської кухні та концерт, присвячений річниці окупації Криму. Національну кримськотатарську музику наживо виконували Marinita, Jan Duet, Pushkin Klezmer band і Аліє Хаджабадінова.

Гості висловили надію на подальшу підтримку і невизнання окупації Криму світовою спільнотою.

QHA