ПАРИЖ (QHA) -

Спеціальна структура ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) припинила всі контакти з адміністраціями об'єктів культурної спадщини в окупованому Криму.

Про це в Парижі повідомив постійний представник Росії при ЮНЕСКО Олександр Кузнєцов, передає пропагандистський ресурс «КримІнформ».

— Крим повністю відрізаний від діяльності ЮНЕСКО, хоча всі люди, які раніше, коли півострів був частиною України, співпрацювали з цією організацією, залишилися на своїх місцях. Зараз з ними повністю припинені всі контакти, оскільки вважається, що продовження спілкування буде непрямим визнанням суверенітету Росії в Криму. Вони категорично відмовляються від будь-яких контактів.

За словами Кузнєцова, раніше ЮНЕСКО співпрацювала, зокрема, з музеєм-заповідником «Херсонес Таврійський», асоційованими школами, кафедрами та науковими центрами Криму. Але тепер, на думку представника країни-окупанта, ЮНЕСКО «кинула всіх цих людей і харчується пропагандою з Києва».

Кузнєцов заявив, що організація не планує відправляти делегацію до окупованого Криму.

— Вони бояться, тому що відразу виникає маса питань: як їхати до Криму? Через Україну це неможливо, а через Москву — непряме визнання суверенітету Росії. І ось така тупикова ситуація зберігається. І я думаю, що якийсь час вона ще буде тривати.

Повідомляється, що також зупинена робота ЮНЕСКО з надання статусу всесвітньої спадщини розташованим на півострові об'єктам.

Відзначимо, ЮНЕСКО дотримується резолюції Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності України і не визнає будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Як повідомляло QHA, раніше заступник міністра закордонних справ, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця закликав нацкомісії у справах ЮНЕСКО «тримати Крим у полі зору».

ФОТО: інтернет

QHA