КИЇВ (QHA) -

Із 111 затриманих 3 березня протестувальників, у 15 були в наявності посвідчення учасників бойових дій. Про це повідомив сьогодні, 5 березня, директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко на своїй сторінці у Facebook. Затримання провели під час ліквідації наметового містечка під будівлею українського парламенту.

— В цілому до Печерського і Шевченківського управління поліції Києва доставила 111 людей. Посвідчення УБД мали 15 з них, ще двоє заявили про це усно, але не надали жодного документа на підтвердження цього. Посвідчення "інвалід війни" мали ще двоє затриманих. Складено адміністративні матеріали на чотирьох осіб (жінок), серед яких не було УБД, — написав Шевченко на своїй сторінці у Facebook в понеділок.

За його словами, серед усіх затриманих УБД семеро раніше служили в батальйоні НГУ "Донбас".

Одному чоловіку, учаснику бойових дій, раніше було оголошено про підозру в хуліганських діях за події під будівлею Верховної Ради 27 лютого 2018 року, інший учасник бойових дій знаходився у розшуку Святошинським управлінням поліції за ст. 309 КК (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів без мети збуту).

— Нагадуємо, посвідчення "Учасник бойових дій" не є індульгенцією на порушення закону, — додав А. Шевченко.

Раніше QHA повідомляло, що генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про те, що в наметовому містечку біля Верховної Ради України розробляли плани із захоплення українського парламенту.

Нагадаємо, правоохоронні органи вранці 3 березня за рішенням суду провели зачистку наметового містечка під Верховною Радою України. У результаті зіткнень з активістами постраждали також і поліцейські. У правоохоронних органах зазначили, що в наметовому містечку під час проведення слідчих дій виявили та вилучили 9 гранат РГД-5, запали, «коктейлі Молотова» і 5 димових мін.

QHA