КИЇВ (QHA) -

З посади директора Інституту археології НАНУ був звільнений Петро Толочко. Раніше він був неодноразово помічений у сепаратистських висловлюваннях і підтримці проросійської пропаганди в трактуванні історії України. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив блогер Павло Правий.

— Це велике свято для всіх українських істориків. Толочко — видатний «совок» та історик промосковських поглядів, «хрещений батько» української «історичної мафії», який досі топче рідкісні паростки всього прогресивного, що є в нашій історіографії, — заявив через свою сторінку в Фейсбук Павло Бондаренко.

Також він повідомляє, що саме Петро Толочко був співзасновником таких політичних рухів як «Партія політики Путіна» і «Всесвітній російський народний собор».

На даний момент Петро Толочко все ще є головним редактором журналу «Археологія» і членом наукової ради «Українського історичного журналу».

Нагадаємо, 7 липня презентація книги Петра Толочка «Звідки пішла руська земля» у будівлі «Росспівробітництва» у Києві була зірвана активістами ВО «Свобода». Представники об'єднання звинуватили Толочка в українофобії та проросійській пропаганді.

ФОТО: інтернет

QHA