МИКОЛАЇВ (QHA) -

Сьогодні, 19 вересня, з Миколаївського слідчого ізолятора випустили громадянина РФ чеченської національності, який воював на боці України на Донбасі, Мовлу Тімарова, якого збиралися екстрадувати до РФ.

Біля СІЗО Тімарова зустрічали голова Миколаївської обласної держадміністрації Олексій Савченко і прокурор області Тарас Дунас.

Голова ОДА зазначив, що «жодна людина, яка воювала за наш суверенітет, не може бути видана на розп'яття агресору».

За словами прокурора області, відомство звернулося до Генпрокуратури щодо скасування екстрадиційного арешту. Клопотання задовольнили, оскільки з РФ не прислали документи, які підтверджують обвинувачення проти Тімарова.

— За сто днів перебування Мовли Ісаєвича під екстрадиційним арештом з боку Російської Федерації не надійшло ніяких документів, які б підтверджували вчинення злочину у 2007 році Мовлою Ісаєвичем, пов'язаного з незаконним обігом наркотичних засобів, за що його оголосили у міждержавний розшук по лінії Інтерполу, і що стало причиною затримання. Екстрадиційна перевірка, яка проводилася, завершена, підстав, щоб його утримувати, немає, і з таким клопотанням ми вийшли перед Генеральним прокурором, — сказав Тарас Дунас.

Мовла Тімаров подякував усім, хто надавав йому допомогу і підтримку, а також зазначив, що збирається повернутися в батальйон.

— Єдине, куди я можу поїхати — до своїх хлопців. У батальйон шейха Мансура, напевно. На дислокацію.

Нагадаємо, 17 вересня у Києві відбулися акції протесту перед будівлею Генпрокуратури у зв'язку з екстрадицією до РФ росіянина інгушського походження Тимура Тумгоєва.

Під час акції відбулися сутички між правоохоронцями і націоналістами.

QHA писало, що ГПУ дозволила екстрадицію Тумгоєва в Росію за запитом ФСБ.

Джерело: Преступности.Нет

QHA