КИЇВ (QHA) -

За останні дев'ять місяців Національна спілка журналістів України (НСЖУ) зафіксувала 75 ​​випадків фізичної агресії щодо журналістів. Про це повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко в рамках презентації індексу фізичної безпеки журналістів України, яка проходила у Києві, 4 жовтня, передає кореспондент QHA.

— В Україні створюється неприпустима ситуація, пов'язана з низьким рівнем культури сприйняття журналістів при виконанні їхніх професійних обов'язків. Ми його фіксуємо не тільки на рівні чиновників, політиків або правоохоронців. Ми констатуємо, що на побутовому рівні в Україні дуже низька культура сприйняття журналістів і, відповідно, високий рівень агресії щодо них. Наша мета фіксувати всі випадки фізичної агресії. При цьому ми намагаємося уникнути їх і закликаємо не політизувати питання проблем з порушенням прав журналістів, розповів Томіленко.

За його словами, найбільша кількість фактів фізичної агресії зафіксована у Києві 19. Ще 9 інцидентів сталося в Одеській області, в Донецькій 6, Житомирській та Миколаївській 5, у Вінницькій, Полтавській та Дніпропетровській областях  4.

При цьому у 13 випадках нападниками були чиновники і депутати, а у 4 співробітники правоохоронних органів. У 3 випадках зафіксовано застосування зброї.

Раніше QHA повідомляло, що Міжнародна та Європейська федерації журналістів (МФЖ та ЄФЖ) відновили заклики до звільнення українського журналіста Романа Сущенка в річницю його незаконного арешту російською владою за звинуваченням у «шпигунстві».

QHA