СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

 

Капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041" Віктора Новицького випустили з СІЗО №1 в Сімферополі під домашній арешт.

Про це "РИА Новости" повідомила "уповноважений з прав людини в Криму" Людмила Лубіна.

За її словами, капітан підписав підписку про невиїзд.

— Він скоїв злочин не тяжкий. І оскільки у нас так чудово вийшло зі звільненням команди "Норд", то і щодо Новицького було б правильно обрати аналогічні запобіжні заходи: домашній арешт і підписка про невиїзд.

За словами Лубіної, з СІЗО також випустили двох українських рибалок — Руслана Кондратюка та Андрія Морозова, затриманих 10 вересня в затоці Сиваш за вилов риби.

Відзначимо, щодо Віктора Новицького було порушено кримінальну справу за частиною 3 статті 256 КК РФ - незаконне видобування (вилов) водних біологічних ресурсів.

Двох інших українських рибалок затримали за видобуток 20 кг кефалевих видів риб.

 31 жовтня Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова відвідала в СІЗО Віктора Новицького. Під час візиту до українського капітана вона зазначила, що Київ і Москва ведуть діалог також з приводу звільнення капітанів "Норд" і українського судна "ЯМК-0041".

30 жовтня в пункті пропуску "Армянськ" відбувся обмін екіпажами судна "Норд" і "ЯМК-0041".

Капітан судна "Норд" Володимир Горбенко, згідно досудового розслідування, порушив порядок в'їзду на окуповану територію України та виїзду з неї, оскільки судно вийшло з закритого морського порту "Керч" в анексованому Криму.

Екіпаж судна, що ходить під прапором Росії, 26 березня затримали українські прикордонники. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів.

Українське судно "ЯМК-0041" затримали біля берегів анексованого Криму в травні 2018 року. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — кілька кілометрів сіток. Їх звинуватили в тому, що вони займались промислом у виключній економічній зоні Росії.


Джерело: РИА Новости

 

 

QHA