КИЇВ (QHA) -

За останні 10 років з України незаконно вивезено близько півмільйона співочих птахів, чим завдано Україні збитків на 2,5 млн доларів США. Про це сьогодні заявили директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко і представник Українського товариства охорони птахів Тетяна Кузьменко на спільній прес-конференції у Києві.

— На чолі контрабандного об'єднання стоять араби, які платять українським птахоловам по 50 гривень за одну пташку. В арабських країнах ці птахи реалізовувалися за ціною 30 – 50 євро за одну особину, — зазначив Борейко.

Також він додав, що ця група браконьєрів (близько 6 чоловік) діє у Харкові, Києві та інших великих містах України, організовуючи скупку диких птахів по всій країні. І що навіть сітки для вилову цих птахів привозяться в Україну контрабандою з Китаю.

— Під Києвом араби викупили декілька будинків, де виловлені птахи трималися перед вивезенням в арабські країни. Тільки за 2017 рік з аеропорту «Жуляни» до Лівану і Оману було вивезено двадцятьма партіями майже 27 тисяч щигликів, — сказав він.

При цьому експерти підкреслили, що контрабандистів «прикривають» чиновники з Мінекології, і дуже складно домогтися хоч якогось результату, щоб зупинити незаконне вивезення птахів і, тим самим, запобігти екологічній катастрофі в Україні.

QHA