СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 14 грудня, заступнику голови Меджлісу виповнюється 52 роки. Це вже другий день народження, який він зустрічає у буцегарні сімферопольського СІЗО. Там він утримується з 29 січня 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Російська влада звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

Суд неодноразово продовжував Чийгозу запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, аргументуючи це тим, що він є громадянином іншої держави, має український паспорт, тому може покинути територію Криму, сховавшись від слідства. 12 грудня цього року «верховний суд» Криму знову продовжив Чийгозу термін утримання під вартою до 8-го квітня 2017 року.

Ахтем Чийгоз уже фактично став одним із лідерів кримськотатарського народу. Його сміливість і справедливість надихає багатьох кримських татар у важких умовах, у яких зараз перебуває Крим.

Але Ахтем Чийгоз став відомий громадськості не лише через події опору окупації 2014 року. Вигук «Дави на рідній землі!» Ахтема Чийгоза, що сидів навпочіпки перед трактором під час листопадових подій на плато Ай-Петрі 2007 року, обійшов багато українських ЗМІ. Ще тоді Чийгоз показав свою рішучість і силу у відстоюванні своїх інтересів та інтересів свого народу.

У соціальних мережах уже з'являються привітання незломлених лідеру.

— Все ті допити, арешти і обшуки робляться для того, щоб залякати і зламати наш народ. Але, як сказав Ахтем на одному з судових засідань, можна налякати одного або кількох людей, але залякати весь народ не вдасться, написав у своєму привітанні Заїр Смедляєв.

Редакція QHA також висловлює свої щирі вітання! З такими людьми, як Ахтем-аг'а, кримськотатарський народ не зламати!

QHA