СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Кримськотатарський активіст, фігурант "справи Веджіє Кашка" 66-річний Асан Чапух третій день тримає голодування. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк у своєму Facebook.

За його словами, Чапух написав офіційне звернення з цього приводу на ім'я керівництва сімферопольського СІЗО.

Наумлюк зазначив, що стан здоров'я Чапуха вкрай погіршився і не дозволяє йому брати участь в судових процесах і слідчих діях. Кримський татарин вимагає змінити йому запобіжний захід на домашній арешт або надавати своєчасну медичну допомогу.

Айдер Азаматов, адвокат Асана Чапуха, повідомив QHA, що 11 вересня його підзахисний заявляв про намір розпочати голодування.

Говорячи про стан здоров'я Чапуха, адвокат назвав його "дуже поганим".

— Його турбують головний біль, болі в серці, він відчуває проблеми з артеріальним тиском. Він має дуже поганий вигляд у порівнянні з тим, яким він був 10 місяців тому.

Адвокат зазначив, що Чапух перебуває у санчастині СІЗО, однак відчуває нестачу ліків і йому не надають кваліфіковану медичну допомогу.

Нагадаємо, фігурантами «справи Веджіє Кашка» є Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Руслан Трубач і Казим Аметов. Їх звинувачують нібито у здирництві грошей з громадянина Туреччини. Як зазначив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, ці звинувачення сфабриковані. За його словами, насправді громадянин Туреччини Юсуф Аітан вкрав 7 тисяч доларів у родини ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Активісти ж намагалися переконати його повернути ці гроші.

QHA