СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

 

"Кримське управління" ФСБ Росії повідомило, що Ділявер Гафаров, якого підозрюють в участі в "незаконних збройних формуваннях на території України", входив до складу добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.

Про це пишуть російські і кримські ЗМІ.

Також наголошується, що юнак був членом громадського формування "Аскер" і брав участь в економічній блокаді Криму.

Він нібито пройшов "спеціальну військову підготовку під керівництвом інструкторів, які брали участь в бойових діях на Донбасі".
 


31 жовтня "суд" у Криму заарештував затриманого під час обшуків Ділявера Гафарова.

Гафарова підозрюють в участі у "незаконному збройному формуванні, в тому числі - на території іншої держави" (частина друга, стаття 208 КК РФ).

Російські силовики прийшли з обшуком до будинку Гафарова в селі Перлина Криму 30 жовтня. Під час обшуків у нього вилучили ноутбук, телефон, документи, російський і український паспорти.

Ділявера Гафарова відвезли в СІЗО Сімферополя.

ФСБ в Криму веде кримінальну справу проти батальйону імені Номана Челебіджихана.

Підконтрольний Кремлю муфтіят Криму виступив проти створення кримськотатарського батальйону і закликав кримських татар не вступати до його складу.

Батальйон імені Номана Челебіджихана - добровільне кримськотатарське збройне формування, створення якого припало на початок 2016 року під час блокади на адміністративному кордоні з Кримом. Він був названий на честь Номана Челебіджихана - кримськотатарського політика і громадського діяча, першого голови уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу.


8 червня 2016 року під час блокади Криму вперше продемонстрували прапор кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана, який був встановлений разом з прапорами України і кримських татар на адмінкордоні з Кримом.

 


Джерело: Крым Информ

 

QHA