СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Відносно керівника групи "Свідків Єгови" Сергія Філатова, в будинку якого у Джанкої сьогодні, 16 листопада, силовики провели обшук, порушили кримінальну справу за частиною 1 статті 282.2 КК РФ (Організація діяльності екстремістської організації).

Про це у Facebook повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Ця стаття передбачає позбавлення волі від двох до чотирьох років.

Філатова підозрюють у тому, що після заборони "Свідків" у квітні 2017 року він організував збори членів організації у Джанкої.

Йому заборонили виїздити з Криму. 21 листопада Філатову мають оголосити офіційне обвинувачення.

— Обгрунтованість порушення справи захист аналізуватиме пізніше, але поки можна сказати, що слідчий, враховуючи наявність у підозрюваного чотирьох дітей, ухвалив адекватне рішення щодо підписки про невиїзд, — процитував Наумлюк адвоката Олексія Ладіна.

 

Російські силовики провели масштабну операцію у Джанкої: за декількома десятками адрес підозрюваних в участі у релігійній організації "Свідки Єгови" провели обшуки. В операції брали участь співробітники ФСБ і "Центру з протидії екстремізму".

У 2017 році голову релігійної громади «Свідки Єгови» у Джанкої Віталія Арсенюка кримський "суд" довів до інфаркту. У травні того року його декілька разів викликали до прокуратури. 27 червня відбулося перше засідання, яке відклали на наступний місяць. Тієї ж ночі Арсенюк помер від обширного інфаркту.

20 квітня 2017 року Верховний суд Росії визнав релігійну течію "Свідки Єгови" екстремістською.

QHA