СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму б'ють на сполох через збільшення кількості випадків загибелі дельфінів біля узбережжя Чорного моря, повідомив керівник регіональної громадської організації «Оазис» Олександр Жбанов.

На його думку, кримським рибалкам необхідно використовувати помітні для тварин рибальські сітки. Саме в них, за його словами, дельфіни-азовки заплутуються і гинуть.

— На один кілометр сіток гинуло приблизно дві-три азовки — на кожну сітку, яку поставили, — пояснив він.

Жбанов зазначив, що дельфіни-азовки найбільш уразливі через свої розміри. Більші афаліни і білобочки, які живуть в районі кримського узбережжя, потрапляючи у сітки, як правило, рвуть їх.

— Головна проблема в тому, що тварини не помічають сітки — вони акустично прозорі. Дельфін спостерігає за обстановкою не так очима, скільки своїм гідролокаційним акустичним апаратом. Але сітки для них невидимі. Полюючи за рибою, вони потрапляють туди, — розповів він.

Жбанов пропонує законодавчо зобов'язати рибалок використовувати сітки зі спеціальними нитками, які помітні для морських тварин, або відлякувальними приладами.

Раніше QHA повідомляло, що дельфіни у Чорному і Азовському морях біля берегів окупованого Росією Криму все частіше стають жертвами російських браконьєрів. З початку 2018 року до берегів Кримського півострова прибило вже більше 70 екземплярів загиблих ссавців.

QHA