СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Загроза смерті кримськотатарського активіста, фігуранта надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір» («сімферопольська група»), Узеїра Абдуллаєва минула, і наразі він перебуває під наглядом лікарів. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

— Опускаючи всю хронологію дій, вжитих різними людьми у Києві, Сімферополі та Москві, можна сказати, що загроза смерті Узеїра минула і зараз він знаходиться під контролем лікарів. Ще раз зазначу, уникнути непоправного — смерті Узеїра, вдалося завдяки багатьом залученим для його порятунку людям, — написав він.

Чубаров зазначив, що «здоров'я і життя політв'язнів не можуть бути залежні лише від людських або професійних якостей адвоката».

— Можливості навіть найдосвідченішого і порядного адвоката мають бути посилені його постійною взаємодією з рідними і близькими політв'язня, так само як і з Меджлісом кримськотатарського народу.

Глава Меджлісу додав, що заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз відповідатиме «за взаємодію з родичами політв'язнів Криму, незалежно від їхньої національності, а також їхніми адвокатами з усіх питань, пов'язаних з їхнім захистом».

QHA повідомляло, що Узеїра Абдуллаєва помістили в санітарну частину сімферопольського СІЗО. Таке рішення ухвалили після того, як члени «Громадської спостережної комісії Криму» на прохання дружини Абдуллаєва відвідали його в слідчому ізоляторі.

Раніше мати політв'язнів Діляра Абдуллаєва повідомила, що у її сина почалося зараження крові.

За її словами, в Узеїра Абдуллаєва висока температура, яка не збивається, і опухла ліва нога.

QHA