СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 6 грудня, в Роздольненському "районному суді" в окупованому Криму проходить чергове судове засідання у справі українського активіста Володимира Балуха, повідомляє кореспондент QHA.

На початку судового засідання сторона захисту заявила відвід "прокурору" Дмитру Королеву у зв'язку з систематичним ігноруванням ним норм російського законодавства і прав підсудного. "Суддя" Олена Тедеєва, порадившись, відхилила відвід.

Після цього сторона захисту заявила відвід "судді" Тедеєвій у зв'язку з тим, що за даною кримінальною справою вона приймала рішення, які згодом неодноразово скасовувалися «Верховним судом» Криму, що вказує на пряму або опосередковану зацікавленість судді в результаті даної кримінальної справи. Після заявленого клопотання "суддя" Тедеєва пішла в дорадчу кімнату і, порадившись, прийняла рішення не задовольняти дане клопотання.

Під час судового засідання у Володимира Балуха погіршилося самопочуття, у нього загострилися болі в області спини, тому Володимиру було важко сидіти і стояти. Співробітники Федеральної служби виконання покарань відвезли активіста в лікарню.

Нагадаємо, раніше "суддя" Роздольненського районного суду Олена Тедеєва змінила запобіжний захід для Володимира Балуха на домашній арешт.

Володимир Балух — кримський фермер, вивісив 2014 року на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього до нього почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не зніме табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

Нагадаємо, під час судового засідання на питання, чи є у нього які-небудь клопотання, Вадимир Балух заявив, що буде «клопотати не зараз, а тоді, коли будуть обирати запобіжний захід всім суддям, прокурорам, слідчим».

Нагадаємо, Роздольненський районний "суд" окупованого Криму повідомив, що 1 грудня розгляне клопотання сторони обвинувачення щодо кримського активіста Володимира Балуха.

Сторона звинувачення просила для активіста продовження терміну утримання в СІЗО.

QHA повідомляло, що Верховний "суд" Криму провів слухання другої апеляційної скарги на рішення Роздольненського суду про продовження запобіжного заходу стосовно Володимира Балуха. Правозахисниця Ольга Дінзе, яка представляє сторону захисту Балуха, просила перенести засідання у зв'язку з тим, що не могла бути присутньою на суді.

Раніше суддя Собалюк ухвалив скасувати попереднє рішення Роздольненського суду щодо кримського активіста Володимира Балуха і залишити його під вартою до 4-го грудня.

Нагадаємо, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни утримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Роздольненський районний "суд" Криму 4 серпня виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

QHA