СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму 24 квітня відмовив у зміні запобіжного заходу заступнику глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу. Сторона захисту називає таке рішення суду «прямою расовою дискримінацією», сказав адвокат Микола Полозов у своєму зверненні на Facebook.

Захисник додав, що на мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму
у лютому 2014 року провокували на активні дії представники ополчення під керівництвом Сергія Аксьонова, а не Ахтем Чийгоз.

— Не кримські татари організували народне ополчення за кілька днів до цих подій («справа 26 лютого»), не кримські татари організували самооборону Криму і провокували своїх опонентів на активні дії. Це робили представники ополчення під керівництвом Сергія Аксьонова, сказав він.

Полозов висловив надію, що міжнародний суд ООН винесе оцінку діям російської влади у Криму щодо Чийгоза.

Також він вчергове наголосив на політичній спрямованості «справи Чийгоза».

З огляду на те, що всі фігуранти цієї справи перебувають не під вартою, він залишився один, на мій погляд, це вказує на ангажованість суду, на політичну зацікавленість російської влади, повідомив він.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року у Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Чийгоз уже більше двох років утримується у СІЗО. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

Всього за звинуваченнями у масових заворушеннях під час мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради Криму було заарештовано шестеро кримських татар. Троє з них, Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов, перебувають під вартою в СІЗО-1 Сімферополя, інші — Ескендер Кантемиров, Арсен Юнусов та Ескендер Емірвалієв  очікують вироку вдома, будучи взятими на поруки.

QHA