КИЇВ (QHA) -

Спочатку в Солом'янському районному суді Києва розглянуть, згідно з процедурою, відвід судді, заявлений з боку захисту, а потім перейдуть до розгляду клопотання щодо обрання запобіжного заходу.

Перед початком суду, відповідаючи на запитання журналістів про самопочуття, Роман Насиров сказав, що почувається не дуже добре і подякував пресі за турботу.

О 10:50 до зали засідання Солом'янського районного суду Києва зайшов суддя, розпочалося засідання.

Нова суддя Олена Букіна запитала у Насирова про його здоров'я, той у відповідь сказав, що почувається погано. Але все ж захист усунутого від посади голови Державної фіскальної служби не зміг довести, що він не може брати участі у засіданні суду. Тому суддя взяла маленьку перерву, щоб вирішити питання відводу судді.

Повернувшись із нарадчої кімнати, суддя Олена Букіна оголосила про відхилення прохання захисту щодо відводу судді. Тому надалі суд проводитиме Олександр Бобровник.

За словами прокурора Андрія Перова, відвід судді з боку захисту був мотивований лише тим, щоб затягнути судовий процес.

Час засідання суду щодо обрання запобіжного заходу Роману Насирову ще не відомо.

Хоча до цього захист продовжував наполягати на перенесенні засідання до Апеляційного суду.

— Попередньо вчора вночі адвокати стверджували, що Роман Насиров згоден, щоб обидва засідання і щодо відводу, і у самій справі  відбулися у будівлі Солом'янського суду. Але тепер адвокати і захист намагаються продумати будь-які варіанти, щоби провести засідання в Апеляційному суді. Пояснюють тим, що, мовляв, тут маленька зала (вперше на своїй практиці зустрічаю таку турботу про присутніх у залі з боку адвокатів); інший аргумент захисту потрібен екран, щоб демонструвати відеоматеріали, повідомив народний депутат Мустафа Найєм.

Нагадаємо, 5 березня відбулося засідання суду для обрання запобіжного заходу Роману Насирова. У висновку Інституту кардіології йдеться про те, що Насиров не потребує невідкладної медичної допомоги. Захист оголосила відвід судді на підставі незабезпечення рівних прав у судовому процесі. Суддя Бобровник повідомив, що оскільки у Солом'янському суді Києва немає додаткового чергового судді, без цього продовжити засідання неможливо. Термін затримання Романа Насирова закінчився ввечері в неділю, 5 березня.

QHA повідомляло, що Насирову інкримінують статтю 364 Кримінального кодексу — зловживання владою або службовим становищем. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підтвердило інформацію про затримання Насирова у рамках розслідування так званої «газової справи Онищенка».

3 березня Кабмін усунув Насирова з посади голови ДФС, поклавши обов'язки глави відомства на в.о. заступник голови ДФС Мирослава Продана.

4 березня Насирова перевезли з «Феофанії» в інстиуту кардіології ім. Страженка для підтвердження або спростування його поганого стану здоров'я. Однак, за словами адвоката Насирова, лікарі не змогли встановити діагноз чиновнику.

Варто відзначити, що Спеціальна антикорупційна прокуратура хоче попросити у суду відпустити Насирова під заставу у 2 мільярди гривень.

QHA