ПАРИЖ (QHA) -

У неділю, 26 лютого — День опору Криму російській окупації — у декількох країнах проведуть акції на підтримку територіальної цілісності України. Про це написала у Фейсбуці перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

У столиці Франції Парижі учасники Всесвітнього руху українців планують прийти до Ейфелевої вежі з плакатами з написом французькою «Крим — це Україна». Організатором проекту виступив Володимир Когутяк.

В Аммані (Йорданія) відбудеться читання авторського вірша активістки Українського культурного центру «Український дім у Йорданії», поетеси Вікторії Бричкової «Абу Кадум», присвяченого подіям у Криму 26 лютого 2014 року.

— Активісти української громади підготували маніфестацію з плакатами та інформаційні листівки для поширення, — повідомляє Джапарова.

Координатор проекту у Йорданії — Ольга Завудняк.

Активісти української громадської організації Israeli Friends of Ukraine організовують мітинг на набережній у Тель-Авіві (Ізраїль). На прохання українського «5 каналу» учасники заходу підготували нарізку з відеозаписів попередніх акцій на підтримку єдності та цілісності України.

Координатор акції в Тель-Авіві — Ганна Жарова.

Як повідомляло QHA, з 23 по 26 лютого у Києві та інших містах України та світі пройде низка заходів, приурочених до третьої річниці окупації Криму.

Нагадаємо, що 26 лютого є Днем опору окупації Криму Росією. Ця дата фіксує в пам'яті людей події, що передували захопленню частини української території, — зокрема, багатотисячний мітинг під стінами парламенту Криму, на якому активісти, головним чином кримські татари, намагалися не допустити голосування за призначення незаконного «референдуму», пізніше проведеного окупантами під дулами автоматів і який став формальним виправданням анексії півострова.

Згодом окупаційна влада порушила кримінальну справу за фактом «масових заворушень» 26 лютого 2014 року і почала притягувати проукраїнських учасників мітингу до кримінальної відповідальності. У так званій справі «26 лютого» проходить цілий низка кримськотатарських активістів, включаючи заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

ФОТО: інтернет

QHA