КИЇВ (QHA) -

 

У зв'язку з ескалацією конфлікту на Азовському морі, Збройні сили України сьогодні, 26 листопада, приведені у повну бойову готовність. Про це повідомили у прес-службі Міністерства оборони України.

— Головнокомандувач Збройних Сил України видав розпорядження про приведення з'єднань і частин Збройних Сил України в бойову готовність "повна", — йдеться у повідомленні.


У відомстві зазначили, що це розпорядження видали на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України про запровадження правового режиму воєнного стану.

Як повідомляють російські ЗМІ, посилаючись на "гендиректора" "Кримських морських портів" Олексія Волкова, Росія сьогодні відкрила Керченську протоку для проходу цивільних суден.

— Дозвіл для руху суден каналом дали близько четвертої ранку. Судноплавство Керч-Єнікальським каналом відновлено у штатному режимі.

 

Вранці 25 листопада російський корабель протаранив український рейдовий буксир "Яни Капу", який прямував з Одеси до Маріуполя у супроводі бронетанкерів "Бердянськ" і "Нікополь".

Судна Військово-морських сил Збройних України втратили хід. По ним відкрили вогонь катери ФСБ Росії. Поранення дістали шестеро українських військових моряків. Російські прикордонники захопили два катери і буксир ВМС ЗСУ.

Росія заблокувала Керченську протоку танкером з відключеною автоматичною ідентифікаційною системою.

Україна ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки у зв'язку із ситуацією в Азовському і Чорному морях. Президент України Петро Порошенко скликав військовий кабінет.

Начальник Генштабу Віктор Муженко підкреслив, що на захоплених Росією українських суднах перебувало 23 людини. Доля моряків невідома.

Президент підтримав рішення про запровадження в Україні воєнного стану. Верховна Рада сьогодні, 26 листопада, має зібратися на позачергове засідання для розгляду цієї пропозиції.

Командування ВМС ЗСУ заявляло, що про перехід кораблів з Одеси до Маріуполя повідомлялося заздалегідь, згідно з нормами міжнародного права щодо ґарантування безпеки судноплавства.

У ФСБ Росії заявили, що не отримували повідомлень про перехід, свої дії пояснили нібито "захистом державного кордону".

QHA