СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 3 травня, в окупованому Росією Криму засуджений за «підготовку диверсій» громадянин України Андрій Захтєй відмовився давати свідчення у справі підозрюваного «українського диверсанта» Євгена Панова.

— Захтєй особливо нічого не сказав, відмовився по 51-й статті (Конституції Росії «Ніхто не зобов'язаний свідчити проти себе самого») — ред.). Після цього в суді зачитали свідчення Захтєя, які він давав раніше, — заявив адвокат Дмитро Дінзе.

Окрім того, на засіданні окупанти також допитали двох свідків і понятого. Понятий був присутній на огляді автомобілів Захтєя і Панова.

Другий — відповідальний за водопостачання муніципального унітарного підприємства. За словами адвоката, окупанти запитали другого свідка, що буде, якщо воду отруїти і він відповів, що «було б все дуже погано».

Наступне судове засідання відбудеться завтра, 4 травня, о 10:00.

QHA повідомляло, що окупанти намагалися взяти у адвокатів Євгена Панова підписку про нерозголошення державної таємниці. За словами захисників, секретними матеріалами силовики вважають свідчення людей, на яких «українські диверсанти» нібито готували замах.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичним актам в Криму, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ обвинувачує у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається у підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована ГУР Міноборони України. Пізніше Панов розповів, що його катували.

Джерело: Крим.Реалії

QHA