ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Запорізькі патрульні кажуть, що з дітьми з дитячого будинку «Надія» зустрічаються не вперше. Раніше вже проводився ряд заходів, спрямованих на виховання фізичної культури, розкриття кулінарних здібностей тощо. Однак акція, завдяки якій 15 школярів отримали можливість на один день відчути себе в ролі поліцейських, в місті відбулася вперше.

За словами Ірини Кириченко, інспектора у зв'язках із громадськістю запорізького Управління патрульної поліції, подібні екскурсійні заходи допоможуть з юних років формувати законослухняних громадян України.

— Для попередження правопорушень треба заздалегідь проводити профілактичні заходи. Треба, щоб діти розуміли, що існує відповідальність за вчинені дії, а також є певні права у кожного громадянина України, каже Ірина Кириченко.

Семикласник Данило Огаренко зізнається, що до відвідин Управління патрульної поліції мріяв після школи працювати пекарем. Але познайомившись із роботою поліцейських, свою думку змінив. Школяр переконаний, що професійний патрульний обов'язково має володіти такими якостями, як кмітливість і винахідливість.

— Я вважаю, що патрульні поліцейські це ті, хто не тільки стежить за порядком, а й допомагає звичайним людям, які цього потребують. Наприклад навіть бабусю через дорогу перевести, якщо є така необхідність. Поліцейські це звичайні люди. Їм теж властиві і радість, і переживання, і співчуття, міркує Данило.

Проведення подібних заходів в Управлінні патрульної поліції стало вже традиційним. Тому патрульні впевнені, що нові екскурсійні уроки не за горами.

ФОТО: інтернет

QHA