ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Конкурс проводиться вже протягом семи років, проте Україна цього року приєдналася до нього вперше. Його мета — зруйнувати гендерний стереотип щодо того, що успіху у програмуванні можуть досягти виключно чоловіки. У змаганні брали участь представники багатьох українських міст, проте спеціальний приз поїздку до Сан-Франциско вдалося виграти команді Zaporozhye Teens.

Євгенія Камінська, Анна Шило і Дарина Табанчик цього року закінчують дев'ятий клас. Дівчата зізнаються, що зважилися взяти участь у IT-конкурсі, незважаючи на сильну зайнятість у школах і активну підготовку до майбутніх іспитів.

Ми довго переглядали теми, надані учасникам конкурсу Technovation Challenge. Серед варіантів були здоров'я, освіта, екологія. Ми зупинилися на останньому, оскільки саме ця тема близька жителям промислових міст, зокрема запорожцям, розповідає Анна Шило.

За словами Дарини Табанчик, на те, щоб до кінця доопрацювати проект, у дівчаток пішло близько п'яти місяців.

Ми робили опитування у жителів Запоріжжя. Близько 80% городян стурбовані екологічною проблемою, що виникла у Запоріжжі. Ми з'ясували, що у місті є тільки чотири датчики, які вимірюють стан атмосферного повітря. Цієї кількості дуже мало. Але, з огляду на дані з датчика плюс інформацію про кількість гранично допустимих концентрацій в атмосферному повітрі, яка розміщена на сайті санітарно-епідеміологічної служби, ми отримали дані про стан запорізького повітря, розповідає Євгенія Камінська.

Як пояснила український координатор міжнародного конкурсу Олеся Крупенникова, запоріжанки презентували мобільний додаток, що дозволяє дізнатися, в якому районі міста перебувати найбезпечніше, враховуючи стан атмосферного повітря і кількість шкідливих речовин у ньому.

На даний час мобільний додаток від юних програмісток збираються представити депутатам Запорізької міської ради. А дівчатка у серпні вирушать до Сан-Франциско, щоб показати там результати своєї праці.

ФОТО: інтернет

QHA