МОСКВА (QHA) -

П'ять державних природних заповідників анексованого Криму отримали російський статус особливо охоронюваних природних територій (ООПТ) федерального значення.

Постанову про створення на території півострова ООПТ підписав російський прем'єр Дмитро Медведєв.

Заповідники «Казантипський», «Карадазький», «Лебедині острови», «Опукський», «Ялтинський гірсько-лісовий» (загальна площа — близько 30 тис га), а також один національний парк «Кримський» (34,5 тис га ) і два державних природних заказника «Каркинітський» і «Мале філофорне море» (загальною площею понад 66 тис га) отримали статус особливо охоронюваних природних територій федерального значення.

Міністр природних ресурсів та екології Росії Дмитро Кобилкін заявив, що федеральний статус "дозволить збільшити фінансування, створить додаткові можливості для підтримки на територіях режиму особливої ​​охорони".

Відзначимо, на сьогодні на окупованому півострові існує безліч ООПТ різного рівня і режиму. Найцінніші природні комплекси та об'єкти зосереджені у межах федеральних ООПТ.

Нагадаємо, у серпні в Криму вирувала пожежа у заповідній зоні — урочище "Уч-Кош" біля Ялти. Пожежа почалася 11 серпня у важкодоступній гірській місцевості. Гасіння вогню ускладнювалося сильними поривами вітру. До гасіння пожежі залучили літак Іл-76 з Москви.

QHA також повідомляло, як у Карадагському заповіднику Криму масово гинуть козулі. За словами місцевих жителів, раніше такої смертності не було.

Джерело: mnr.gov.ru

QHA