КИЇВ (QHA) -

 

Стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова, який припинив голодування, дуже тяжкий. Про це під час брифінгу сьогодні, 16 жовтня, повідомила сестра політв'язня Наталія Каплан.

— Вихід з голодування — досить серйозна процедура, зараз ніхто не може сказати, чи виживе Олег, — зазначила вона.

За її словами, у Сенцова за час голодування постраждали практично усі внутрішні органи.

— Наразі він припинив голодування. Це було зроблено, щоб уникнути примусового годування ... Він вийшов (з голодування, — ред.) з дуже підірваним здоров'ям.

Каплан підкреслила, що останні листи політв'язня дуже песимістичні, проте вона сподівається, що його вдасться звільнити.

— Він написав заповіт, він просить не кидати дітей, він не вірить, що він вийде ... Може й вірить, але вже не чекає цього ... Він готується до того, щоб його творчість, його діти могли далі жити без нього.

 

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Олег Сенцов припинив голодування. Вона зазначила, що такий крок означає, що політв'язень знаходиться у критичному стані й вимагала прискорити процес її допуску до Сенцова.

Сам політв'язень пояснив, чому змушений був припинити своє голодування, яке тримав більше 140 днів. За словами Сенцова, його збиралися годувати проти волі, оскільки він вже нібито не в змозі був адекватно оцінювати рівень здоров'я і небезпеки, яка загрожує йому.

 

Джерело: Интерфакс-Украина

QHA