СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

 

Севастополь посів передостаннє, 99-е місце за рівнем зарплат у порівнянні з великими містами сусідньої Росії.

Про це йдеться в рейтингу "РИА Новости".

Так, середня зарпата севастопольців складає 25,7 тис рублів (близько 11 тис грн).

Нижче Севастополя у цьому рейтингу опустилося тільки російське місто Шахти (Ростовська область), жителі якого отримують в середньому по 24,91 тис рублів на місяць.

До п'ятірки міст з низькими зарплатами увійшли столиці республік Північного Кавказу Росії: Нальчик (25,96 тис рублів на місяць), Махачкала (27,89 тис рублів), Черкеськ (25,20 тис рублів).

Тим часом, найвищі зарплати зафіксовані у Москві (73, 812 тисячі рублів — це приблизно 31 тис грн), а також Салехарді, Сургуті, Ханти-Мансійську і Південно-Сахалінську.

Окрім того, окупований Севастополь, у порівнянні з російськими містами, виявився на передостанньому місці за рівнем купівельної спроможності населення.

Найвища купівельна спроможність зафіксована у Південно-Сахалінську. На середню зарплату в місті у першому півріччі 2018 року можна було придбати 3,58 фіксованих наборів товарів і послуг (тобто, перелік товарів і послуг, найбільш часто вживаних населенням).

У Севастополі цей коефіцієнт становить 1,41. Це означає, що у середнього севастопольця достатньо грошей для придбання найнеобхіднішого, але відкладати кошти або робити дорогі покупки йому дуже складно.

Далі йдуть столиці декількох кавказьких республік: Нальчик, Махачкала і Черкеськ.

 

За даними Кримстату, реальні грошові доходи жителів окупованого Севастополя скоротилися на 11,5%.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму високу заробітну плату отримують тільки силовики.

 

Джерело: РИА Новости

QHA