СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Заслуженого лікаря України Смаіла Теміндарова в окупованому Криму оштрафували на дві тисячі рублів за нібито зберігання екстремістських матеріалів. Про це повідомив активіст Михайло Батрак у своєму Facebook.

— У Феодосійському міському «суді», відбулося судове засідання, на якому розглянули адміністративну справу стосовно завідувача відділенням урології Феодосійської міської лікарні Смаіла Теміндарова. У його відділенні російські силовики нібито знайшли кімнату для молитви і літературу, яку вважали «екстремістською». (Стаття 20.29 КоАП РФ, виробництво і розповсюдження екстремістських матеріалів), — написав він.

Під час «судового» засідання прокурор Антон Карпов звинуватив Теміндарова у зберіганні забороненої в Росії літератури і звинуватив його у безладді в його відділенні.

— Під час судового засідання було допитано співробітників відділення, які пояснили, що кімната для молитов була організована близько 15-ти років тому, і ніякої бібліотеки там не було, а на поличці з книгами була різна література, у тому числі й звичайна художня.

У громадському об'єднанні «Кримська солідарність» у Facebook підкреслили, що «прокурор» на засіданні заявив, що допитали хворого, який лежав у відділенні Теміндарова. Той нібито розповів, що у відділенні у відкритому доступі є молитовна кімната, де зберігалися книги екстремістського характеру.

У зв'язку з цим, «суд» визнав лікаря винним, і окрім штрафу розпорядився вилучити у нього «екстремістську літературу».

Сам Теміндаров прокоментував рішення "суду" і заявив, що не вважає себе винним.

Відзначимо, Смаіл Теміндаров — хірург-уролог вищої категорії, заслужений лікар України. Є завідувачем відділенням урології у феодосійській міській лікарні. З 2006 — 2010 рр. був депутатом Верховної Ради АР Крим п'ятого скликання.

 

QHA повідомляло, що окупанти оштрафували кримського татарина Кемала Сеітьяєва за розповсюдження пісень у соцмережі. Сеітьяєва визнали винним у тому, що він нібито поширює екстремістські матеріали. Кримського татарина зобов'язали виплатити штраф у розмірі 1000 рублів.

QHA