ВАШИНГТОН (QHA) -

Засновник і генеральний директор соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг виступає перед комітетом з енергетики і торгівлі Палати представників Конгресу США.

Він визнав, що соціальну мережу використовували для маніпуляції, отримання особистих даних і втручання у політичний процес.

У компанії заявили, що користувачам розкажуть, які програми та інформацію з їхньою допомогою могли збирати.

Відзначимо, що у січні 2017 року розвідслужби США заявили, що російська влада вела масштабну діяльність у соціальній мережі, намагаючись вплинути на процес президентської виборчої кампанії 2016 року.

Онлайн трансляцію російською мовою веде Радіо Свобода.

Раніше під час виступу, Цукерберг визнав свою помилку в зволіканні з реакцією на втручання Росії у вибори в Сполучених Штатах.

Цукерберг сказав, що бере на себе відповідальність за витік даних і за те, що Facebook міг використовуватися для поширення "фальшивих новин" під час передвиборної гонки. Також він заявив, що після інформації, яка надійшла у 2015 році після збору даних компанією Cambridge Analytica, Facebook не заявив про це вчасно Федеральній торговій комісії.

Цукерберг сказав, що утримання одного російського агентства, яке намагається поширювати дезінформацію, досягло близько 126 мільйонів чоловік на Facebook протягом двох років у період виборів 2016 року.

Раніше повідомлялося, що на російських серверах можуть зберігатися дані 87 млн ​​користувачів Facebook з усього світу, заявив колишній співробітник компанії Cambridge Analytica Крістофер Уайлі.

QHA