ЖЕНЕВА (QHA) -

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця у Женеві розповів про систематичні порушення прав людини в окупованому Криму і на Донбасі з боку Росії.

Відповідну заяву Кислиця зробив у рамках 35-ї сесії СПЛ у Женеві, де відбувся інтерактивний діалог щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляється на сайті МЗС.

— Кінця конфлікту не буде видно, поки РФ не припинить зловмисну ​​практику поставки на неконтрольовані українською владою території Луганської та Донецької областей бойовиків, амуніції та важкого озброєння, які використовуються для обстрілів об'єктів цивільної інфраструктури та населення.

Окрему увагу в діалозі було сфокусовано на тривалому грубому порушенні прав людини в окупованому Криму, де панує атмосфера страху, а кримські татари та етнічні українці безпідставно стають об'єктами залякування, затримань, фізичного і психологічного тиску, політично мотивованих судових справ.

— Поліпшення ситуації в області прав людини в Криму можливе лише при повній консолідації міжнародного співтовариства і здійсненні постійного політичного тиску на державу-окупанта — Росію.

Відзначається, що ситуація в Криму продовжує викликати тривогу Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Організація документує ігнорування гарантій незалежного розслідування, особливо у справах кримських татар, зворотного застосування кримінального законодавства, порушення Четвертої Женевської конвенції шляхом пересилання ув’язнених з Криму до в'язниць на території РФ і примусу населення окупованої території до служби в армії держави-окупанта.

Також Верховний Комісар зазначив намір його Управління і надалі домагатися доступу до Криму для виконання резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Як повідомляло QHA, українські правозахисники 21 червня зустрілися з сенатором-республіканцем США Джоном Маккейном у Вашингтоні та розповіли йому про порушення прав людини в окупованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA