СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В окупованому Криму в Білогірську та Старому Криму пройшли обшуки в будинку кримськотатарських активістів, в результаті чого їх затримали. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

13.30. Фігурант "справи 26 лютого" Мустафа Дегерменджі, незважаючи на те, що сам перебуває під арештом, прибув до Центрального суду Сімферополя, переживаючи за затриманих кримськотатарських активістів Гірая Куламетова і Кемала Сеітьяєва.

 

12:30. Активіст Мустафа Сейдалієв заявив, що місцеперебування Гірая Куламетова досі невідоме. Активісти писатимуть скарги, щоб їм надали інформацію про те, де перебуваєх кримськотатарський активіст.

12:20. Кемала Сеітьяєва у так званому Білогірському районному суді "охороняють" силовики.

12:13. Кримськотатарського активіста Гірая Куламетова вивезли на "оперативно-розшукові заходи", місцерозташування яких невідоме.

12:10. Засідання "суду" у справі Кемала Сеітьяєва перенесли на 13:45 (12:45 за Києвом). Захист кримського татарина подав клопотання про ознайомлення з матеріалами справи. Засідання у справі Гірая Куламетова також перенесли на 14:30 (13:30 за Києвом).

11:35. Кемала Сеітьяєва доправили до зали "суду".

11:05. У Кіровському районному "суді" сторону захисту Гірая Куламетова представлятимуть громадські захисники Мустафа Сейдалієв та Енвер Алімов.

10:50. У так званому Білогірському районному суді сторону захисту Кемала Сеітьяєва представлятимуть громадські захисники Різа Ізетов, Гафар Аблякімов та Енвер Талібов.

10:45. Біля так званого Кіровського районного суду зібралися активісти підтримати Гірая Куламетова.

10:42. Активісти та громадські захисники зібралися в будівлі підконтрольного Кремлю Білогірського районного суду, де скоро має початися розгляд справи Кемала Сеітьяєва.

10:26. Кемала Сеітьяєва везуть до "суду". У Білогірському РВВС на нього склали адміністративний протокол і відразу повезли на "судове" засідання.

10:05. До Гірая Куламетова в будівлю РВВС нікого не пускають: ні батьків, ні правозахисників. За попередніми даними, зараз на нього складають адміністративний протокол.

10:00. До Кіровського РОВД приїхали поняті, які були присутні під час обшуку в будинку кримськотатарського активіста Гірая Куламетова.

9:56. З'явилося відео прибуття Кемала Сеітьяєва до Білогірського "РВВС".

8:45. Кемала Сеітьяєва доправили до так званого РВВС Білогірська.

8:40. "Суд" у справі Гірая Куламетова відбудеться у смт. Кіровське о 12:00. Біля будівлі суду зібралися активісти.

— За попередніми даними, обшук проходить у Кемала Сеітьяєва. Він є пікетником 14 жовтня 2017 року, сказано у повідомленні.

Силовики відвезли активіста до так званого суду. Його звинувачують у поширенні в соціальних мережах «екстремістських матеріалів».

У Старому Криму у Гірая Куламетова відбувся обшук. Куламетов один з пікетувальників 14 жовтня 2017 року і бере активну участь у суспільному житті свого народу. Приблизно о 8.15 за місцевим часом Гірая відвезли силовики. Родичі повідомили, що понятих на обшук силовики привезли з собою. "Суд" над кримським татарином відбудеться о 12:00 в смт. Кіровське. Біля будівлі "суду" вже зібралися активісти, щоб підтримати затриманого.

QHA