БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Кримськотатарські активісти Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов будуть включені до так званої "другої бахчисарайської групи", яка проходить у надуманій справі "Хізб ут-Тахрір", повідомляє на своїй сторінці у Facebook правозахисна організація "Кримська солідарність".

За даними правозахисників, обидва кримських татарина знаходяться в Управлінні ФСБ анексованого Криму в Сімферополі.

Це підтвердив і адвокат Айдер Азаматов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, в будинку Едема Смаілова триває обшук.

Тим часом адвокат Еміль Курбедінов заявив, що 12 жовтня 2017 року в Бахчисараї окупанти заарештували шістьох осіб, що, як виявилося, було акцією залякування активістів "Кримської солідарності".

— Сьогодні ця акція триває. Мене не пустили туди, а також іншого адвоката Айдера Азаматова. Це не що інше, як політичні репресії, це переслідування активістів "Кримської солідарності", правозахисників, тих, хто не боїться говорити правду і є осередком роздратування для російської влади, — сказав він.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисники, говорячи про арешти і обшуки в Криму, відзначили, що окупаційна влада має на меті придушити соціальну активність.

У громадському об'єднанні «Кримська солідарність» заявили, що арешт кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова є переслідуванням за їхню активну громадянську, релігійну і національну позицію.

Відзначимо, МЗС України заявило, що російські окупанти намагаються придушити свободу кримських татар. Київ апелюватиме до міжнародних судів у зв'язку із затриманням Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

QHA повідомляло, що сьогодні, 21 травня, в окупованому Криму в Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не впустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова.

QHA