СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Українські моряки судна «ЯМК-0041», затримані біля берегів окупованого Криму, відмовилися від їжі. Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв на своїй сторінці у Facebook.

— За словами матері одного з моряків, вони відмовляються приймати їжу і знаходяться у розпачі від невизначеності, — написав він.

Семедляєв зазначив, що до нього і його колеги Емілю Курбедінову звернулося подружжя затриманих моряків з проханням про допомогу.

— Разом з колегою — адвокатом Емілем Курбедіновим — попрямували в Прикордонне управління ФСБ у м Балаклава, де спробували зустрітися з моряками і дізнатися про їхній стан, тому що на цей час вони вже близько місяця перебували у «полоні». Однак нас не пропустили і не дозволили зустрітися.

Адвокати подали скарги на гарячі лінії ФСБ, у підконтрольне Кремлю Головне прикордонне управління Криму, військову прокуратуру, «Севастопольський гарнізонний суд», а також заяву про злочин до «Слідчого комітету».

— До тепер ні на одну скаргу відповіді немає, — додав Семедляєв.

До справи українських моряків також долучилися адвокати Айдер Азаматов і Маммет Мамбетов.

QHA повідомляло, що підконтрольний Кремлю Балаклавський районний суд в окупованому Криму 8 червня продовжив запобіжний захід капітану затриманого судна «ЯМК-0041» Віктору Новицькому. Обвинувачення попросило для українця продовження запобіжного заходу до 8 липня 2018 року, оскільки нібито потрібно провести додаткові слідчі заходи. «Суд» задовольнив прохання обвинувачення.

Відносно капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041" окупанти порушили кримінальну справу за статтею «Браконьєрство». Російські силовики повідомили, що на судно накладено арешт.

Нагадаємо, російські прикордонники затримали біля берегів анексованого Криму українське судно «ЯМК-0041» з екіпажем у складі з п'яти чоловік — громадян України. У рибалок нібито вилучили незаконні знаряддя вилову — декілька кілометрів сітки. Окупанти стверджують, що рибалки промишляли у винятковій економічній зоні РФ.

QHA