СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Правоохоронці МВС окупантів з РФ по Криму винесли рішення про обмежувальні заходи затриманим під час обшуків у Бахчисараї без адвокатів і проводили слідчі дії без згоди затриманих. Про це розповів випущений з ІТТ Сімферополя кримський татарин, затриманий 13 квітня. Відеотрансляцію коментарів бахчисарайця виклав на своїй сторінці у Facebook активіст Абу Хамза.

Кримський татарин дав свідчення правоохоронцям з РФ, розповівши, що приїхав на обшуки оселі свого близького друга, він просто стояв неподалік близько 15 хвилин і бачив, як за деякий час співробітники ОМОНу почали бити свідків, що прийшли до місця. Після чого його першим відвезли правоохоронці.

Він розповів, що потім всіх затриманих привезли до лікарні. При переміщенні в'язнів правоохоронці окупантів ображали кримських татар за те, що ті говорили між собою кримськотатарською мовою. В установі у затриманих взяли відбитки пальців і відтиск взуття і направили до СІЗО. Кримський татарин відзначив жахливі умови утримання в'язнів у ізоляторі, не уточнивши деталей.

До Сімферополя затриманих бахчисарайців перевезли ввечері 14 квітня. Як стало відомо пізніше, рідних і адвокатів кримських татар про переміщення не повідомили.

Затримані відмовилися давати слідчому будь-які свідчення, крім відомостей про побиття співробітниками ОМОНу під час обшуків.

Звільнений бахчисараєць зазначив, що не знає про долю деяких затриманих у зв'язку із тим, що їх розділили.

Як повідомляло QHA, вранці 13 квітня у Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики вдерлися з обшуками в оселі двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва та Різи Муждабаєва. До обшуків крім ОМОНу були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна людина госпіталізована.

Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва та Мідата Муждаба — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції.

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки у будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї вранці 13 квітня були «плановими заходами» з «виявленню та затриманню осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації».

ФОТО: інтернет

QHA