КИЇВ (QHA) -

Повторення випадків із затриманням кримських татар на виїзді з Криму може свідчити про початок нової хвилі репресій на анексованому півострові, заявив QHA аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

За словами правозахисника, раніше не було помічено настільки масових затримань кримських татар на адмінмежі з Кримом.

— Виходить, що за один тиждень затримали трьох осіб. Досі незрозуміло, чого від них хотіли, у чому звинувачували і чому, власне, затримували. Можливо, це пов'язано з початком нової хвилі репресій щодо кримських татар, проти яких можна у перспективі незаконно порушити кримінальні справи.

Сєдов зазначив, що ці факти можна розглядати і як переслідування за національною ознакою.

— Адже затриманням піддаються винятково кримські татари.

Правозахисник також не виключає, що ФСБ, затримуючи кримських татар на адмінмежі, має на меті залякати їх і перешкодити їхньому виїзду на материкову Україну.

Як писало QHA, вранці 27 серпня на адміністративному кордоні з окупованим Кримом співробітники «прикордонної» ФСБ РФ затримали кримського татарина Решата Медінова. Кримського татарина затримали під час перетину КПП "Армянськ", коли він планував виїхати з Криму на материкову Україну.

Раніше на адмінмежі з Кримом ФСБ затримала двох кримських татар. Окупанти незаконно утримували Сервера Девлетшаєва та Ісляма Карашаєва, проте незабаром їх відпустили.

QHA