КИЇВ (QHA) -

Затриманому в окупованому Криму кримськотатарському активісту Едему Смаілову в підконтрольному Кремлю суді сьогодні, 22 травня, оберуть запобіжний захід. Про це повідомила дружина політв'язня Сейрана Салієва Муміне Салієва на своїй сторінці у Facebook.

Муміне Салієва також зазначила, що сьогодні Едему Смаліеву виповнюється 50 років і розповіла про життя його родини.

— Неподалік від них живе бабуся. Родичів поруч немає і Едем аг'а приносив їй продукти, допомагав по дому вже багато років. З ними ж жила його тітка. Вона довгий час була у лежачому положенні, а його сім'я доглядала за нею. Декілька днів тому вона померла. Вони провели молебень на третій день. А потім прийшли «вони». Після молебню залишилися продукти, побачивши які «доблесні» силовики підкреслили, як же добре харчуються Смаілови.

Вона додала, що Едем Смаілов закінчив Московський гірничий інститут за фахом інженер-фізик.

— Є головою релігійної громади «Топчикой». Проводив колективні молебні, усі релігійні обряди, пов'язані з одруженням та іншими соціальними питаннями, обряди поховання. Організовував мусульманські свята.

QHA повідомляло, що кримськотатарські активісти Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов, затримані вчора силовиками, будуть включені до так званої "другої бахчисарайської групи", яка проходить у надуманій справі "Хізб ут-Тахрір".

Раніше правозахисники, говорячи про арешти і обшуки в Криму, відзначили, що окупаційна влада має на меті придушити соціальну активність.

У громадському об'єднанні «Кримська солідарність» заявили, що арешт кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова є переслідуванням за їхню активну громадянську, релігійну і національну позицію.

Відзначимо, МЗС України заявило, що російські окупанти намагаються придушити свободу кримських татар. Київ апелюватиме до міжнародних судів у зв'язку із затриманням Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

Вчора, 21 травня, в окупованому Криму в Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не впустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова.

QHA